כלב

תזונה נכונה היא הכרחית לבריאות הכלב, משקלו ולהתפתחותו, וזה נכון לכל סוג וגזע כלבים. אולם, כאשר מגדלים כלב מגזע גדול, התזונה היא חשובה עוד יותר והיא תקבע במידה רבה את עתידו של הכלב. מגיל קטן ועד לזקנה, כלבים מגזע גדול זקוקים לתפריט תזונתי המותאם באופן אופטימלי לנתונים הפיזיולוגיים ולצרכים הייחודיים שלהם.

אילו גזעי כלבים נחשבים לגדולים?

הנה רשימה חלקית של גזעי כלבים גדולים: האסקי סיבירי, בורדר קולי, בוסרון, בוקסר, דלמטי, אקיטה אינו, אלסקן מלאמוט, לברדור, גולדן רטריבר, מסטינו נפוליטנו, אמריקן פיטבול טרייר, בוביה דה פלאנדר, דני ענק, בול מסטיף, בולדוג אמריקאי, רועה גרמני, רועה אנטולי, לאונברגר, טוסה אינו, דוברמן, דוג דה בורדו, דירהאונד סקוטי, מסטיף אנגלי, דוגו ארגנטינו, סן ברנארד, ניופאונדלנד, טרייר רוסי שחור, דוגו קאנריו, ברנר זננהונד, וולפהאונד אירי, גרייהאונד וכמובן שיש עוד גזעים נוספים וכן כלבים גדולים מעורבים.

למעשה כל כלב יהא זה כלב גזעי או יהא זה כלב מעורב אשר משקלו עולה על 22 קילוגרמים נחשב לכלב גדול וכללי התזונה שנדבר עליהם כאן בהמשך חלים גם עליהם בלי יוצא מן הכלל.

מדוע תזונת כלבים גדולים חשובה כל כך?

הסיבה שתזונת כלבים גדולים חשובה כל כך נעוצה בנטייה של כלבים גדולים לפתח דִּיסְפְּלַזְיָה בירכיים ומחלת מפרקים ניווניות. על פי חוקרים שניסו לבחון את המקור לבעיות אלו מדובר בבעיות שהן גם גנטיות אך גם מזון לכלבים יכול לתרום ואפילו לחולל מחלות אלו בכלבים גדולים. כלומר, השמנת יתר יכולה להוביל להתפתחותן של מחלות אלו, וכדאי מאוד לתת לכלבים גדולים מזון מתאים.

 סן ברנרד
חשוב להתאים את התזונה הנכונה לכלב

מגור ועד כלב בוגר, כלבים גדולים נמצאים בקבוצת סיכון

הסיכוי לחלות במחלות שציינו מתחיל כבר מגיל ממש קטן. למרות שכלבים גדולים נראים לנו קטנים כשהם גורים חשוב להקפיד על בחירה נכונה של מזון לכלבים כי כבר בגיל קטן מתחיל להיווצר השלד של הכלב. ואם הגור ישמין יתר על המידה יווצר עומס על השלד שלו, על מפרקיו וירכיו. כבר כגור יש לשים לב לכמות הקלוריות, לרמות החלבון ולשיעור המינרלים במזון שרוכשים לכלב.

טייסט אוף דה וויילד – התזונה המאוזנת שהטבע התכוון לה

ואת תשומת הלב הזו צריך לתת גם כאשר הגור מתבגר וגדל. כלבים גדולים חייבים להיות נתונים למשטר תזונתי מוקפד ומאוזן. אחרת הם יסבלו מבעיות רפואיות חמורות שישפיעו לא רק על איכות חייהם כי אם גם על אורך החיים שלהם.

איזה מזל שיש מזון ייעודי לכלבים גדולים

למרבה המזל יש היום שפע של מותגי מזון לכלבים גדולים. מזונות אלו נחלקים למזון לגורים מגזע גדול ומזון לבוגרים מגזע גדול וחשוב להתאים את הסוג לגילו של הכלב.

כאשר רוכשים מזון לגורים קטנים מגזע גדול צריך לוודא שהאוכל מכיל חלבונים איכותיים שמקורם בבעלי חיים ולא משאריות. צריך וודא שיש שמן דגים טבעי, שהמזון מכיל סיבים כגון עיסת סלק, שידוע ביכולתו לקדם ספיגה טובה וכי האוכל עשיר בחומצות השומן – אומגה 3 ואומגה 6.

כאשר רוכשים מזון לכלבים בוגרים מגזע גדול וודאו שיש סיבים תזונתיים (גם כאן עדיף סלק), שיש רכיבים פרו-ביוטים שיעזרו למערכת העיכול, שיש גלוקוזמין וכונדרויטין שידועים בתמיכתם במפרקים. וכמובן שצריך לשים לב שהאוכל לא מועשר בצבעים מלאכותיים, חומרים משמרים או גלוטן.

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *