e-cigarette-סיגריה אלקטרונית

האתגר: לטייל בעולם עם סיגריה אלקטרונית

אפשר כבר כמעט להריח שהאביב בפתח, הגשמים מתמעטים, הימים הופכים ליותר ויותר חמימים, והקיץ נמצא כבר ממש מעבר לפינה. כשמתחיל להתבהר שם למעלה בשמיים מתחילות להתבהר לנו גם יעדי החופשות הבאות שלנו. עונת החופשות היא כיף גדול, אבל אם יש לכם סיגריה אלקטרונית, כדאי שתדעו כיצד טסים אתה, איך אורזים אותה ואיך עוברים עם סיגריה אלקטרונית בשלום בשדות תעופה ובמחסומי אבטחה בינלאומיים.
הכנו לכם מדריך למטייל עם סיגריות אלקטרוניות, כדי שתהיה לכם חופשה נעימה ונחיתה רכה.

אז איך מנווטים בין חוקי המדינות השונות?

על אף שסיגריות אלקטרוניות הפכו להיות חלק אינטגרלי מהנוף; הן התקבלו בחיבוק חם על ידי הקהל הרחב ואף נחשבות לאמצעי יעיל מאוד להיגמלות מעישון סיגריות, העברת סיגריה אלקטרונית במעברי גבול ובשדות תעופה יכולים לעורר בלבול רב. לכל מדינה יש את הכללים והחוקים שלה לאופן השימוש בסיגריה ולחוקיות השימוש בה ויש כמה פעולות שאפשר לעשות כדי לעבור בשלום מאבטחים, מעברי גדול ושדות תעופה בינלאומיים.

חקרו את חוקי מדינת יעד לחופשה בנושא סיגריות אלקטרוניות

עוד לפני שמזמינים טיסה, מלון וביטוח, חשוב לבדוק היטב את מעמדה החוקי של הסיגריה האלקטרונית במדינות היעד. לכל מדינה יש את הרגולציה שלה וחשוב להכיר את החוק לפני שנכנסים בכלל למדינה עם סיגריה אלקטרונית. יש מדינות שבהן יש איסור על סיגריות אלקטרוניות, למשל: מצרים, סינגפור, ארגנטינה ותאילנד. אידוי במדינות אלו עלולות להוביל לקנסות במקרה הטוב או לשלוח אתכם אל הכלא, במקרה הרע. למדינות אחרות בעולם דוגמת ניו-זילנד, אוסטרליה וכמה ממדינות סקנדינביה יש מגבלות על השימוש בנוזלי סיגריה אלקטרונית המכילים ניקוטין. אם טסים לארצות הברית, צריך ללמוד את החוקים בכל אחת מן המדינות. למדו את החוקים בכל מדינה לפני שאתם טסים לחופשה.

אידוי סיגריה אלקטרונית בזמן הטיסה

באשר לשאלה שמטרידה בוודאי צרכני סיגריות אלקטרוניות רבים –  באם מותר לאדות בזמן הטיסה, כאשר אנחנו כבר באוויר, בתוך המטוס?, אז התשובה היא כי ברוב המוחץ של חברות התעופה אסור להשתמש בסיגריה האלקטרונית בעת הטיסה. למעשה לא מצאנו חברת תעופה אחת שמאפשרת זאת ובדקנו חברות כמו איזיג'ט, טראנסאוויה, אלעל, בריטיש איירוויז ועוד כמה. אסור בתכלית האיסור לאדות בעת טיסה, גם לא בשירותים. למעשה גם בכל מה שנוגע לאחסון הסיגריה האלקטרונית בעת טיסה החוקים די נוקשים. אסור לקחת את ה-E-cig בתיק הקטן שעולים איתו למטוס, ויש לאחסן אותה במזוודות הגדולות שהולכות לבטן המטוס. כללים אלו יפים בין אם מדובר בטיסות פנימיות או טיסות בין מדינות ויבשות.

סיגריות אלקטרוניות ואבטחה

במידה ואתם עוברים בשדה התעופה ונתקלים בעמדות אבטחה תדרשו, ככל הנראה, לפרוק ולפרק את ערכת הסיגריה האלקטרונית כדי שיוכלו לסרוק כל אחד מהחלקים בנפרד.

מה לארוז ואיך?

אין זה משנה מה מדינת היעד שלכם, חשוב שיהיה לכם את כל מה שצריך כדי שתוכלו להנות מחוויית אידוי נעימה ומיידית עם עזיבתכם את נמל התעופה. כדאי מאוד לארוז בשקיות אטומות היטב את הנוזל לסיגריה אלקטרונית. מומלץ להפריד את הבטרייה מהמכשיר, וגם לארוז בנפרד את המטען. כדאי לקחת בטרייה ספייר, שתהיה במקרה שבטריה אחת תגמר. ואם אתם נוסעים לתקופת זמן ארוכה, בהחלט כדאי לקחת לפחות 2 בטריות אם לא יותר. כדאי גם להתאים את כמות הנוזלים לסיגריות למשך זמן החופשה/הטיול.

אידוי סיגריה אלקטרונית בארץ זרה

זה נכון שבישראל הגישה כלפי סיגריות אלקטרוניות היא מכילה וליברלית. יחד עם זאת, כשאתם טסים אתם עוזבים את גבולות המדינה וצריכים להתאים את עצמכם לנורמות הרווחות במדינת היעד. יש מדינות בארצות הברית, למשל, שמאז החלה הלגליזציה, החלו להיפתח בהן בתי קפה המאפשרים אידוי לאורחים. בנוסף, יש כל מיני נוזלים היום שמאפשרים אידוי נטול ענני עשן. בכל אופן, כדאי מאוד ללמוד את הנהלים, הכללים והנורמות במדינת היעד ולפעול על פיהן, כדי שלא תסיימו את הטיול שלכם בתחנת המשטרה המקומית. ברוב מדינות העולם אסור לאדות במקומות מסחריים וציבוריים. אבל תמיד כדאי לשאול ולפעול על פי הכללים.
טיסה נעימה!

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *